top of page

Aktuality Židovské obce Teplice

Nejnovějši události, které se udály
Purim

 

Zaplněná modlitebna židovské obce Teplice oslavila v neděli16. 3. 2014 Purim. Všichni se dobře bavili, najedli, napili a zapudili Hamana.

Výstava Václava Švankmajera

 

Dovolujme si Vám pozvat na výstavu Václava Švankamajera, která se bude konat od 13. 4. 
- 4. 5. 2014 v prostorách Obřadní místnosti židovského hřbitova v Lounech. Vernisáž se koná 13. 4. od 16 hodin.

Kontrolní den na hřbitově v Sobědruhách

 

​​Za přítomnosti zástupců JG Dresden, Hatikva a dalších organizací proběhl vlednu kontrolní den na hřbitově v Sobědruhách.Bylo dojednáno, že se organizace společně pokusí zajistit oplocení hřbitovaa v měsíci květen 2014 zajistí organizace AktionSuhnezeichen/Friedensdienste e.V společně brigádu pro další stavěnínáhrobních kamenů a provedení údržby hřbitova

Tubišvat

​​

Dne 15.1.2014 jsme oslavili spolu s rabínem Davidem Peterou,chazanem Danny Vaňkem a duchovním ŽO Teplice panem Tomášem Pulcem svátek Tubišvat. Rabín David Petera  vysvětlil přítomným význam svátku ,společně jsme  vypili 4 poháry vína, pojedli ovoce, oříšky a jiné potraviny.

Chanuka
​​

Tradiční oslava svátku Chanuka proběhla na obci třetí den Chanukových svátků. Chazan Dany Vaněk řídil bohoslužbu a zároveň zapálil třetí Chanukovou svíci. Příjemné odpoledne zpestřilo vystoupení divadla Feigele  a kytarové vystoupení Pavla Struny. Občerstvení ve Společenském klubu bylo příjemnou tečkou za krásným dnem.

bottom of page