top of page

Aktuality Židovské obce Teplice

Nejnovějši události, které se udály
Poděkování z Parlamentu České republiky
 

Příjemné poděkování od Předsedy KDU-ČSL Jana Bartoška po návštěvě Ústeckého kraje.

DOPIS

Filmový festival výboru pro národnostní menšiny
 

Dne 21.5 a 22.5 proběhne Filmový festival pro národnostní menšiny, který se bude konat v Chomutově.

PROGRAM MŮŽETE STAHOVAT ZDE

Reportáž o návštěvě velvyslance státu Izrael v Žatci
 

reportáž o návštěvě velvyslance státu Izrael v Žatci na Youtube

SLEDUJ ZDE

Návštěva velvyslance státu Izrael v Žatci
 

Dne 28.3.2018 navštívil městoi Žatec  J.E. pana Daniel Meron, velvyslanec státu Izrael v ČR. Pan velvyslanec byl přijat senátorkou a starostkou města Žatec paní Zdenkou Hamouzovou, prohlédl si Chrám chmele a piva a za přítomnosti předsedy ŽO Teplice pana Oldřicha Látala jednal o vzniku muzea

Opět kvetou Krokusy
 

V úterý 20.3.2018 se konalo divadelní představení "Opět kvetou Krokusy".

Vyprávění o historii jedné chomutovské rodiny z náměstí
 Divadelní představení navazující na svátek Purim aneb Jak zákon káže "Zloči a trest starého Hamana"

Přednáška se spisovatelkou Zuzanou Peterovou
 

Dne 21.3.2018 v podvečerním čase se uskutečnila v klubu ŽO beseda se spisovatelkou a psychoterapeutkou Zuzanou Peterovou, nad jejíž již osmnáctou knihou  nazvanou Láska a její rozmary.

Spisovatelka nechala nahlédnout do tajů lásek a jejich rozmarů. Na závěr autorka přečetla jednu ze svých povídek. Děkujeme a těšíme se příští rok na další úspěšnou besedu.

Purim
 

První březnový den se naše ŽO sešla k oslavě svátku Purim. Na programu byla odpolední bohoslužba MINCHA  s vrchním zemským rabínem K.E.Sidonem, který vedl bohoslužbu a po  bohoslužbě provedl čtení Megilat Ester za přítomnosti teplického Minjanu. Po bohoslužbě byli všicni pozváni do klubu ŽO, kde bylo přichystáno bohaté občerstvení. Po celou dobu se o dobrou zábavu postaral Martin Krajíček ze skupiny Schodiště. Purim Sameach.

Kdo nepřišel, přišel o hodně, bylo to super.

Přednáška "Terezínská půda - Půda, která ukrývá tajemství.
 

 V Po. 05.03.2018  se konala od 17:00 hod v klubu ŽOT přednáška a beseda s Lukašem Levem – Terezínská půda – Půda , která ukrývá tajemství.

Limmud 2018
 

Pozvánka na letošní Limmud

Registrace bude spuštěna stránkách http://www.limmud.cz/registrace-na-stranky/  v neděli 4.3.2018 v 18:00.

Roš Chodeš
 

Židovská obec v Teplicích se sešla 15.února na první den Roš Chodeš Adar k odpolední bohoslužbě s vrchním zemským rabínem K.E.Sidonem. Po bohoslužbě následovalo malé občerstvení ve Společenském klubu ŽO.

Tábor Machanejnu
 

Ačkoliv jsou venku třeskuté mrazy, plánování léta je v plném proudu. Na obrázku je plakát k letošnímu pobytovému táboru Machanejnu, který pořádá sociální oddělení ŽOP.

Termín tábora: 19.- 26.8.2018.  Místo konání:  Český ráj

 

Případné dotazy a přihlášky zasílejte na e-mail  socialni@kehilaprag.cz

Na děti se těší tým madrichů a sociální oddělení ŽOP.

S přátelským pozdravem

Tereza Kotláriková

Spolupráce s obcí Ceradice
 

Výborná spolupráce s Obcí Čeradice bude pokračovat i v roce 2018. Partnerkou smlouvu podepsala 12.2.2018 starostka Obce Čeradice paní V.Chybová a
předseda ŽO Teplice pan Oldřich Látal. Již nyní se rozšiřuje přístupová cesta k upravenému hřbitovu u Libockého potoka . Poděkování patří též Nadačnímu fondu obětem holocaustu, který zlepšení stavu hřbitova finančně podporuje.

Tubišvat
 

Dne 31.1.2018 jsme na židovské obci oslavili nový rok stromů - Tubišvat s rabinem Danielem Mayerem a chazanem FŽO Danny Vaňkem.V  příkemné atmosfře jsme si připoměli historické souvislosti svátku Tubišvat a požehnali nad sedmi plodinami, kterémui oplývá Eretz Israel. Více se dočtete v novém čísle čtvrtletníku Posel ŽO, které výjde ve druhé polovině března 2018.

Výroba skopových klobás
 

Člen Židovské obce Plzeň
Pan Jiří Lowy
vyrábí Skopové klobásy
Cena za 1 kg 220,-Kč
Minimální objednávka  pro ŽO Teplice je 10 kg
Závazné objednávky e-mailem na adresu ŽO Teplice,záloha 50% na účet
1061067369/0800
Dodání do 14 dnů od data objednání
Do pozn. na účtu - jméno objednavatele

Beseda o holocaustu
 

Besedu o holocaustu s ZŠ Maršovská v Teplicích pořádala ŽO Teplice 30.1.2018. Poutavé vyprávění spisovatele Vladimíra Černila o své knize Juta vyslechlo asi 150 žáků. Akce byla připravena při příležitosti Dne památky obětem holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti.

Lipovou ulicí zněla modlitba za zemřelé během holocaustu
 

Židovská obec Teplice uspořádala v pondělí dopoledne vzpomínkové shromáždění u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. 

Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/foto-lipovou-ulici-znela-modlitba-za-zemrele-behem-holocaustu-20180130.html

bottom of page