Aktuality Židovské obce Teplice

Nejnovějši události, které se udály

1/14
Pietní akce v žatecké synagoze
 

Ve čtvrtek 7.11.2019 se konala v žatecké synagoze pietní akce k připomenutí „ křišťálové noci.“. Akce se zúčastnil velvyslanec státu Izrael J. E .Daniel Meron, zástupci ŽO Teplice duchovní ŽO pan Tomáš Pulc a chazan Daniel Vaněk, členka představenstva ŽO paní Ing. arch. Gabriela Becková.
 

Děkujeme městu Žatec v čele s primátorkou a senátorkou paní Zdence Hamousové a  vedení Žateckých rodáků za uspořádání  této pietní akce.

1/20
Chol hamoed  Sukot
 

Dne 17.10.2019 s konala tradiční bohoslužba Mincha na Chol hamoed  Sukot s vrchním zemským rabínem K.E.Sidonem  a s chazanem Dany Vaňkem v modlitebně ŽO Teplice. Poté se konalo posezení v Suce s grilováním a s poslechem židovských písní v podání Martina Krajíčka. Všem sponzorům
děkujeme.  Více se dočtete ve čtvrtletníku Posel ŽO Teplice č.4/2019.

1/1
Spolek na obnovu židovských památek
 

Dovolujeme si vás upozornit na zajímavou výstavu Osudy židovských rodin na Lounsku, která se koná až do 15. září v Oblastním muzeu Louny.Zakoupením této krásné ručně vyrobené pamětní medaile k naší výstavě podpoříte náš spolek. K dostání na pokladně muzea Louny za 100,- Kč.Medaile zpracovaly výtvarnice z neziskové organizace Pražské volnočasové a umělecké centrum.Pokud víte o někom, kdo by mohl mít zájem, prosíme o předání nabídky.

 

Předem děkujeme.
Ivo Kraus
Spolek na obnovu židovských památek

 

http://spolek-zidovske-pamatky.hys.cz/

 

1/1
Pozvánka na Teplický cimes 2019
 

Vážení,

za spolek Ulpan Teplice si Vás dovoluji pozvat na

9. ročník festivalu Teplický cimes 2019 – DNY ŽIDOVSKÉ KULTURY.

 

Se srdečným pozdravem

Robert Appel – předseda spolku Ulpan Teplice

 

1/1
Pozvánka na Šabatový projekt

Dobrý den,

srdečně zveme vaše členy na šabatový projekt, který se uskuteční v Praze ve dnech 14. - 16. 11. Jedná se  o akci, která se v tento šabat uskuteční ve více než 1.500 městech na celém světě . Více informací najdete v příloze. Přihlásit se na některou z akcí nebo celý program je možné


zde: http://bit.ly/theshabbosprojectprague

Více o projektu se dozvíte tady: https://www.theshabbosproject.org/

 

Budeme se těšit!

 

S pozdravem Elise Peter Apelbaum, Marta Malá a Irena Němcová

 

1/12
Roš hašana a Jom Kipur
 

Roš hašena a Jom Kipur na Teplické židovské obci

 

1/13
Stavění Suky
 

 Ve čtvrtek 10.10.2019 jsme se sešli na dvoře ŽO v Teplicích ke splnění Micvy stavění Suky. Všem, kteří přiložili ruku k dílu a přišli splnit Micvu děkujeme.    
 

1/11
Návštěva z Poslanecké sněmovny
 

Dne 20.9.2019 navštívil ŽO Teplice poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu ČR  pan Bc.  Jaroslav Bžoch, který se seznámil s historií a současnou židovskou komunitou žijící v SZ Čechách. 

Pan Bžoch poděkoval za aktivity, které komunita žijící na tomto území zajišťuje a popřál nám mnoho úspěchů v Novém roce 5780.

1/15

© 2019 ZO TEPLICE

banner_nahlasit_modra.png
  • facebook-square
  • Twitter Square
  • Google Square