Aktuality Židovské obce Teplice

Nejnovějši události, které se udály

1/31
Roš Chodeš  na Židovské obci Teplice

 

Ve Čt. 10.06.2021  se konala  od 17:00 hod. na ŽOT v modlitebně odpolední bohoslužba Mincha na první den Roš chodeš tamuz s chazanem Danny Vaňkem, za účasti  Vrchního zemského rabína K. E. Sidona a jeho manželky.
Po bohoslužbě  následovalo ve Společenském klubu představení divadla Faigele s Vidou Neuwirthovou. Na závěr zahrál tradiční  jidiš a hebrejské písniček Martin Krajíček. Velice pestrý a příjemný večer zpestřil svým grilováním duchovní a mašgiach FŽO pan Tomáš Pulc.
 

Naši  akci navšívil Ing. Valstimil Skála - předseda výboru pro kulturu a památkovou péči zastupitelstva ÚK a náměstek primátora Statutárního města Teplice pan Jiří Štábla.

1/1
Jirkov vdechl synagoze nový život. Je kouzelná, oceňuje židovská obec
 

Jako modlitebna sloužila naposledy ve třicátých letech minulého století. Za války jen o vlásek unikla demolici, byl v ní ale sklad a ještě před několika lety sloužila jako výkupna šrotu. Jirkovská synagoga má nyní svou důstojnost a půvab zpět. Město nechalo původně klasicistní budovu i se zahradou obnovit a ve středu poprvé pozvalo veřejnost, aby si mohla nový kulturní prostor prohlédnout.

Zdroj: Chomutovský denník


Celý článek zde

1/16
Roš Chodeš Sivan 2021

 

Ve středu 12.5.2021 jsme za přítomnosti vrchního zemského rabína K.E.Sidona, chazana FŽO Danyho Vańka oslavili Roš Chodeš Sivan 2021.                       Po bohoslužbě jsme ve Společenském klubu oslavili svátek s Martinem Krajíčkem, který zahrál jidiš a izraelské písničky.

1/2
Vzpomínková akce v Postoloprtech

 

V Postoloprtech na židovském hřbitově proběhla vzpomínková akce u pomníku obětem boje proti fašismu za přítomnosti člena představenstva ŽO Teplice Vitaliye Makondy.

1/6

1/6
Židovský hřbitov Drahonice
 

Ve spolupráci s Vězeňskou službou Drahonive u Lubence se nám daří udržet ve slušném stavu židovský hřbitov Drahonicích u Lubence.
Děkujeme panu Charvátovi z vězeňské služby za organizaci práce a pracovnicím na hřbitově za dobře odvedenou práci.

Výročí úmrtí rabína Naftali Herz Emdena Halperina 1

 

V úterý 22.5.2021 jsme si připoměli 225 výročí od úmrtí rabína Naftali Herz Emdena Halperina 1 na starém židovském hřbitově v Teplicích.

1/6
Přednáška na téma Chasidští rabíni - Chabad

 

V  úterý 22.5.2021 proběhla ve Společenském klubu přednáška Chaima Kočího na téma Chasidští rabíni - Chabad. Cyklus přednášek bude pokračovat v červnu a dále po prázdninách letošního roku.